Berga Bazārs

Koncerti

Berga Bazāra Vasaras Festivāls ir unikāls brīvdabas pasākums, radīts skaņas un garšas baudīšanai acīm tīkamā, ziedoša pagalma atmosfērā. Ar regularitāti, reizi nedēļā, notiekošie vasaras koncerti piedāvā visdažādākās mūzikas programmas - džeza, blūza, funk, fusion, kabarē, franču šansonus, fadu u.c. Festivāla rīkotāji lepojas par ciešo sadarbību ar jaunajiem mūziķiem, kuriem tiek dota iespēja debitēt koncerta iesildošajā daļā. Aizvadītās festivāla sezonās šeit uzstājušās populāras grupas un izpildītājmākslinieki, tādas kā – Latvian Blues Band, Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, vokālā grupa Framest, Rūta Dūduma, Toms Rudzinskis Jazz Band, Jolanta Gulbe-Paškeviča, Coolmans Report, Kristīne Prauliņa, Evilena Protektore, Very Cool People, Kristaps Bedrītis, Undertango, Freshly Ground (DĀR), Daniels Cacija (Vācija).

AR SPOŽU ZVAIGŽŅU PARĀDI ATKLĀJ VASARAS FESTIVĀLA 3. SEZONU

Arī šogad Berga Bazāra kvartālā katru trešdienu notiks brīvdabas koncerti, kuros ar jaunām programmām uzstāsies pazīstami un publikā iemīļoti pašmāju mūziķi - Latvian Blues Band, vokālā grupa Framest, Undertango, Pieneņu vīns, The Coco`nuts un talantīgais blūzmenis, Rihards Kolmanis, kurš nupat kā atgriezies no studijām prestižā Berklee College of Music ( ASV). Atklāšanas koncertā Toma Rudzinska House band vadībā uzstāsies šarmantās dziedātājas - Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, Kristīne Prauliņa un Evilena Protektore, kuras vēlāk vasaras festivālā, katra uzstāsies ar savu solo programmu. Festivāla viesiem un apmeklētājiem būs iespēja brīvi izvēlēties, vai baudīt koncertu kādā no trīs restorānu terasēm vai mūzikas ritmā brīvi kustoties veldzēties pie aktīvi apdzīvotās Ilmāra Blumberga strūklakas. Festivāla rīkotājs, uzņēmējs Jānis Jenzis uzsver "Festivāls ir dāvana rīdziniekiem, lielisks piemērs, kā pavadīt vasaras vakaru baudot mūziku un vīnu brīnišķīgā kvartāla atmosfērā, kur skaņa un gaisma rada neaizmirstamu atmosfēru. Mēs gribam, lai cilvēki būtu priecīgi."
Šogad festivāls rīkos trīspadsmit brīvdabas koncertus, kā allaž, būs arī pārsteigums - Latvijas simfoniskā orķestra mākslinieku koncerts, kurš solās būt viegli izklaidējošs ar moderniem, pazīstamu skaņdarbu pārlikumiem kameransambļa sastāvam. Festivāla producente Kristiāna Skābarde stāsta "Mūsu vīzija bija radīt priecīgu atmosfēru Berga Bazāra pagalmā pie ziedošā kastaņa, jebkurā gadījumā izvēle krita uz vasaras un labas mūzikas baudīšanu, kā izrādījās, ar festivāla koncepciju esam trāpījuši desmitniekā.” Festivāla rīkotāji rūpīgi plāno nākamo sezonu un ar katru gadu sper būtisku soli attīstībā – gan programmas daudzveidībā, gan mērķtiecīgi atlasītu mūzikas stilu un žanru ziņā – šeit skan džezs, blūzs, franču šansons, fadu, romances un kabarē numuri krāšņos kostīmos, bet visa pamatā, tā ir viegli uztverama un izklaidējoša mūzika patīkamai vakara baudīšanai.

 

BERGA BAZĀRĀ UZSTĀSIES LABĀKĀ PAŠMĀJU VOKĀLĀ GRUPA FRAMEST

Berga Bazāra kvartāls trešdien, 13. jūlijā aicina visus uz īpašu vokālās grupas FRA-MEST koncertu. Pasaulē atzītie mūziķi Vasaras Festivāla brīvdabas koncertā izpildīs labi zināmas džeza melodijas pašu veidotās aranžijās, kā arī tautas dziesmu apdares un dažas vēl nedzirdētas kompozīcijas no grupas daiļrades.

Grupas Framest sastāvā uzstāsies šarmantā dziedātāja Rūta Dūduma, komponists, producents un dziedātājs Jānis Ķirsis un talantīgais pianists, Rīgas Doma kora skolas džeza klases stu-dents Roberts Memmēns, kā arī neatkārtojamais soprāns Beāte Zviedre un tenors Mikus Aba-roniņš. Starptautiski godalgotā un Lielās Mūzikas balvas skatītāju simpātijas ieguvusī vokālā grupa pašlaik aktīvi koncertē džeza festivālos un paralēli tam gatavo jaunu koncertprogram-mu. Grupa ir koncertējusi Ķīnā, Japānā, Austrijā, Francijā, Zviedrijā, Somijā, Vācijā, u.c.

 

RĪGĀ IERADUŠIES BLŪZMEŅI NO BOSTONAS

Kopā ar talantīgo blūzmeni Rihardu Kolmani šogad Latvijā atgriezušies un 6. jūlijā Berga Bazārā muzicēs grupas Coolmans Report muzikanti - Sintija Grigorjeva, Pēteris Žīle, Elvis Artūrs Lintiņš.
Coolmans Report ir blues-fusion grupa no Latvijas. Tās sastāvā spēlē četri “Berklee College of Music” audzēkņi. Grupas dalībnieku vidējais vecums nepārsniedz 21 gadu, taču grupa jau ir koncertējusi Eiropas lielākajos festivālos: “Skoda Jazz Festival”(BE), “Sierra Blues Festival”(CH), “Positivus”(LV), “Bliuzo Naktys”(LT) un sniegusi koncertus Anglijā, Belģijā, Šveice, Igaunijā, Lietuvā un Latvijā.
Coolmans Report uz skatuves ir sadarbojušies ar daudz un dažādiem ārzemju mūziķiem, tādiem kā Ken Hensley (Uriah Heep, UK), Angela Brown (Chicago, USA), Shanna Waterstown (Chicago, USA), Eugene ‘Hideaway’Bridges (New Orleans, USA), Krissy Matthews (UK), Justina Lee Brown (Nigeria).
Kā apgalvo paši Coolmans Report dalībnieki, grupas sapnis un mērķis ir radīt mūziku kā mākslas formu, kur tās attīstība un patiesums nekad nevar tikt zaudēts.

 

 

BERGA BAZĀRĀ UZSTĀSIES JAZZ & FUNK GRUPA PIENEŅU VĪNS

Grupa "Pieneņu Vīns” plašākai publikai kļuva pazīstama ar dziesmu „You Are”, kas 2011. gada Eirovīzijas nacionālās atlases finālā ieņēma trešo vietu.
“Pieneņu Vīns” savu darbību uzsāka 2005. gadā, un galvenokārt spēlē oriģinālkompozīcijas jazz un funk, jazz-pop un disko mūzikas stilā. Grupas sastāvs kopš dibināšanas ir daudzkārt mainījies, taču ideju ģenerators – vokāliste un daudzu kompozīciju autore Evilena Protektore turpina piesaistīt jaunus dalībniekus ar muzikāli līdzīgām interesēm. Evilena Protektore ir džeza dziedātāja, kura pavisam nesen atgriezusies no gadu ilgām meistarklasēm Santa Cecilia konservatorijā, Itālijā, pie profesores Marijas Pia de Vito. Kopumā grupa "Pieneņu Vīns" pastāvīgi attīstās, veido kopprojektus un ir jaunu projektu, kā piemēram 360 grādu panorāmas video uzņemšanas iniciatori dziesmai STOP360. "Pieneņu Vīns" savas darbības pamatā iekļauj piedalīšanos dažādos vietēja un starptautiska mēroga konkursos un festivālos, kur tikuši novērtēti ar godalgām, kā piemēram, “MicRec Open4” — pirmā vieta, “Tu Esi Pamanīts” — labākā grupa, labākais vokāls, “Eirodziesma 2011”, nominācija “Labākā Debija 2011”, “Dziesma 2013”, “Bildes”, “Fonofest”, “Sigulda Jazz”, “Jazz Sessions Artelis”, “Jazz Days Liepāja”, “Shine Cafe Festival”, “Klaipeda Sea Festival”, “Lelle Alternatiiv”, “Clazz Jazz”, “Live in Blue Bay”, “International Jazz Day Latvia”, “Siauliai Jazz 2015”, pirmā vieta konkursā “Made in Latvija: jazz/funk”, pirmais Latvijā interaktīvais videoklips “STOP360”, “Riga Funk Fest” u.c.
Kā viens no lielākiem notikumiem grupas dzīvē ir šā gada aprīlī klajā laistais debijas albums ar nosaukumu ROADS TAKEN, kurā ir iekļautas arī pēc klausītāju ieteikumiem labākās kompozīcijas no grupas 11 gadu garā ceļojuma Baltijas un citu valstu mūzikas skatuvēs. Grupas sastāvā šobrīd muzicē: vokāls, saksofons, trompete, trombons, taustiņi, ģitāra, basģitāra, bungas. Grupa veidojusi arī sadarbības kopprojektus ar tādiem mūziķiem kā Serge Junior Robinson, Inga Bērziņa, “Platz Für Tanz”, “Danceradio”, Tommaso Troncon, Fil Straughan un Nelly Furtado.

 

KONCERTĒS LATVIJAS BLŪZA MEISTARI LATVIAN BLUES BAND

Vasaras Festivāla koncertā grupa spēlēs nedaudz atšķirīgā stilā pamatā izpildot klasiskus blūza skaņdarbus.
Kanādiešu blūza autoritāte Johnny V 2000. gada sākumā kopā ar Latvian Blues Band, Rīgā ierakstīja savu albumu. No tā brīža grupai pavērās ceļš uz vairākiem festivāliem (BluesFest International Windsor and London, South Country Fair, Fort Macleod) un klubu koncertiem Kanādā. Grupa uzstājusies Zagrebas blūza festivālā Century of  Blues Horvātijā (2004), Euro Jazz 2004 festivālā Atēnās, kā arī koncertējusi Grieķijā, Polijā, Spānijā, u.c. Eiropā. Īpaši pagodinošs bija uzaicinājums uzstāties Chicago Blues Festival 2005. gadā, kur Latvian Blues Band bija pirmā Eiropā bāzētā grupa festivāla vēsturē. Savukārt 2008. gadā festivāla laikā Latvian Blues Band veica turneju pa Čikāgas blūza klubiem.

 

VASARAS FESTIVĀLĀ PUBLIKU ŽILBINA KABARĒ DĪVAS AIJA VĪTOLIŅA UN ELZA ROZENTĀLE

Īpaši šim koncertam veidotajā programmā abas dziedātājas izpildīs krāšņus duetus no Cabaret izrādēm. Viņu sniegumā savienosies franču rotaļīgums un spāņu kaisle, kas uzburs neaizmirstamu atmosfēru, spilgtu izjūtu un emociju gammu − no smalkiem Parīzes saloniem līdz Buenosairesas dzīvīgām un kontrastainām ieliņām.

PIEDALĀS / FEATURING
Romāns Vendiņš - piano
Jānis Stafeckis - contrabass
Ainis Zavackis - drums
Raimonds Melderis - violin
Artūrs Noviks – accordion
Aija Vītoliņa – vocals
Elza Rozentāle – vocals

 

NOSLĒGUSIES VASARAS FESTIVĀLA 2. SEZONA

Veiksmīgi aizvadītā otrā festivāla sezona noslēgsies trešdien, 26. augustā ar Rick Fed koncertu. Rihards Fedotovs ir multimākslinieks, kurš savu talantu apliecinājis kā Fulbright stipendiāts, vēlāk savas karjeras kāpumu piedzīvojis ASV piedaloties dažādos muzikālajos projektos kopā ar tādām leģendām kā Cuba Gooding Sr., Bettie Wright, John Swana. Šobrīd Rick Feds strādā pie jaunrades elektroniskās mūzikas lauciņā. Viņam patīk eksperimentēt ar dažāda laikmeta un etniskās mūzikas stiliem, sintizējot skaņu tembrus un ritmus. Viņš veidojis workshop darbnīcas, kurās aicinājis daudzus solistus iepazīt mūziķus un stilus veicinot iedziedāt savas dziesmas atšķirīgās aranžijās.  Viņa projektos piedalījušies Aminata, Goran Gora, Leila Alijeva, Annija Putniņa, Agnese Rakovska, Ralfs Eilands, u.c. pazīstami mūziķi.